دو اثر از شبكه رادیویی قرآن در جشنواره ملی پژواك

دو اثر از فاطمه قاسم آبادی، تهیه كننده شبكه رادیویی قرآن به بخش نهایی جشنواره ملی پژواك راه پیدا كرد.

1402/02/17
|
11:27

به گزارش روابط عمومی رادیو قرآن؛ به مناسبت راه یابی آثار فاطمه قاسم آبادی به بخش نهایی جشنواره ملی رادیویی پژواك، خبرنگار این شبكه رادیویی، مصاحبه ای را با این تهیه كننده انجام داده است كه متن این گفتگو را میتوانید در ادامه بخوانید:

خانم قاسم آبادی چندسال است كه با رادیو همكاری دارید؟
بنده حدودا 12سال است كه در ساحت مقدس قرآن و این شبكه وزین درعناوین شغلی گوناگون از جمله تهیه كنندگی خدمت گزاری میكنم.

درچه ساختار و قالبی برنامه سازی انجام می دهید؟
درچند سالی كه در وادی تهیه كنندگی قدم گذاشته ام، در ساختارها و قالب های مختلف برنامه ساخته ام چون معتقدم نمیشود كارهنری را محدودكرد و فقط آن را دریك چارچوب خاص به تصویر كشید.

توضیحاتی در خصوص مستندهای تان میفرمایید؟
درسال گذشته طرح معجزه قرن را ارائه دادم و معتقدم در مورد مستندسازی در واقع همان دیدن از پنجره پررمز و راز حقیقت است.

به نظرتان یك مستندساز بایدچه ویژگی هایی داشته باشد؟
مستندساز باید با دقت واقعیت را طوری روایت كند كه جذاب و تاثیرگذارباشد و برای ساخت مستندقطعا پیداكردن سوژه خیلی مهم و كاربردی است و دركل این ساختار برنامه سازی نیاز به زمان و پژوهش ویژه دارد.

چه شد كه تصمیم گرفتید آثارتان را به جشنواره ارائه دهید؟
بابرگزاری جشنواره ملی مستندپژواك توسط معاونت محترم صدا و شركت دركارگاه های آموزشی بنده هم مانند سایر همكاران تهیه كننده ترغیب شدم تا هنرم را در معرض آزمون قراردهم و دراین رقابت شیرین شركت كنم.

چند اثر در این جشنواره ارائه كرده اید؟
بنده دواثر در بخش ساختاری پرتره و بخش ویژه مدافعان امنیت، ارائه كردم .

آثارتون رو معرفی می كنید؟
بله ، معجزه قرن و تنها درمیانه كه به فضل خدا هر دو اثر به بخش نهایی راه پیداكردند.

معجزه قرن چه موضوعی دارد؟
این اثر برگرفته از زندگی بنده مخلص خدا، كربلایی كاظم ساروقی كشاورززاده ساده و بی آلایش كه به جهت پایبندی به پرداخت زكات و دستورات الهیمورد عنایت قرارگرفت و علارغم اینكه سواد خواندن و نوشتن نداشت و یكباره حافظ كل قرآن كریم شد؛
بسیاری از علمای بزرگ از جمله آیت الله طباطبایی بروجردی،سیداحمدخوانساری، سیدمحمدهادی میلانی، علامه طباطبایی، عبدالحسین دستغیب، آیت الله سبحانی ایشان را مورد آزمون قرارداده و به حقانیت این ادعا و معجزه وار بودن این امر اذعان داشتند.

درمورد اثردوم هم توضیح می دهید؟
اثر دیگرم، تنها درمیانه روایتی است از دقایق تلخ از اتفاقاتی كه روز 12 آبان ماه 1401 دراتوبان تهران كرج به وقوع پیوست، از شهادت جوان بسیجی سیدروح الله عجمیان كه درمیانه آشوب و غوغا تنها ماند و به مقام شهادت نائل آمد.

به اطلاع مخاطبان می رساند دواثر فاطمه قاسم آبادی تهیه كننده توانمند شبكه علاوه بر نامزد دریافت تندیس جشنواره در بخش جایزه ویژه آرای مردمی نیز قرار گرفته و شما میتوانید با مراجعه به سایت جشنواره پژواك به نشانی: http://Pejvak.irib.ir/contactus این دوبرنامه را شنیده و درصورت تمایل دراین نظرسنجی رای خود را ثبت نمایید.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100


دسترسی سریع