حضور ناشران قرآنی و دینی در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران

پیش بینی می شود بین 75 تا 80 میلیارد تومان مجموع فروش مجازی یا حضوری نمایشگاه تا پایان روز سوم نمایشگاه كتاب تهران بوده باشد.

1402/02/24
|
11:56

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ در برنامه روز گذشته افق گزارشی از حضور موسسات و انتشارات فعال در حوزه قرآن، استقبال مردم و حضور دانشجویان در نمایشگاه كتاب امسال تهیه و ارائه شد.
در این برنامه آقای علی رمضانی، مدیر عامل خانه كتاب و ادبیات ایران كه در نمایشگاه بین المللی كتاب هم به عنوان قائم مقام نمایشگاه مشغول به فعالیت هستند؛ طی ارتباطی تلفنی بیان كردند:« ناشران حوزه دین و قرآن هم در نمایشگاه فعال هستند البته ما ناشرانی را داریم كه صرفا در حوزه قرآنی یا دینی كار می كنند، برخی از ناشران هم بخشی از آثارشان را به این حیطه اختصاص داده اند به عنوان مثال در حوزه كودك و نوجوان ناشرانی را داریم كه برخی آثارشان را به داستانهای پیامبران و ائمه یا اصحاب ائمه اختصاص داده اند و اتفاقا كتابهای پر فروشی هم در نمایشگاه كتاب و هم در خارج بخش نمایشگاه هستند. لذا ارائه آمار دقیق در خصوص تعداد ناشران فعال در حوزه دین و قرآن خیلی مقدور نیست. اما حوزه دین و معارف اسلامی در مجموع در نمایشگاه مجازی سال گذشته هم سومین رده را در پر فروش ترین كتب پس از ادبیات و علوم اجتماعی به خود اختصاص داد».
آقای رمضانی در خصوص میزان فروش كتب بیان كرد:«تا سال گذشته در بخش حضوری نمایشگاه دستگاههای رسمی كه مربوط به نمایشگاه می باشد رقم نزدیك به 35 میلیارد تومان فروش به ثبت رسید. همچنین در حوزه مجازی هم 25 میلیارد تومان فروش ثبت شده است كه پیش بینی می شود بین 75 تا 80 میلیارد تومان مجموع فروش مجازی یا حضوری نمایشگاه تا پایان روز سوم نمایشگاه كتاب تهران بوده باشد.».
وی در خصوص پیش بینی كل فروش نمایشگاه افزود:« سال گذشته این عدد 250 میلیارد تومان برای یازده روز نمایشگاه بود امسال هم به توجه به شرایط و استقبال مخاطبان طبیعتا انتظار افزایش این رقم وجود دارد».
وی همچنین در بخش دیگری از بیانات خود در خصوص ارسال و تحویل كتابهای خریداری شده اضافه كرد:« ارسال كتب برای خریداران بصورت كاملا رایگان بوده و این هزینه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ناشران و بخشی هم توسط شركت ملی پست ایران تقبل شده است».
مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای برنامه افق را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.

برنامه افق به تهیه كنندگی سركار خانم محبوبه كلانتر شنبه ها بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع