تشریح اختتامیه برنامه های قرآنی ماه مبارك رمضان در استان البرز

حجه الاسلام حمیدرضا اكبرنژاد: فعالیتهای قرآنی اعم از برگزاری 30 محفل انس با قرآن در مساجد استان البرز، برنامه جزخوانی و تفسیر و برنامه مسابقات قرآنی از مهمترین برنامه های ماه مبارك رمضان بود .

1402/03/10
|
11:10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ حجه الاسلام حمیدرضا اكبرنژاد رییس امور قرآنی دفتر نهاد رهبری در استان البرز در گفتگویی تلفنی با برنامه والعصر بیان كرد: « در ماه مبارك رمضان در استان البرز با تشكیل یك قرار قرآنی و یك هم افزایی با حضور همه نهادهای اجرایی، فعالیتهای قرآنی ویژه ای اعم از برگزاری 30 محفل انس با قرآن در مساجد استان البرز، برنامه جزخوانی و تفسیر و برنامه مسابقات قرآنی انجام شد و روز شنبه 6 خرداد ماه اختتامیه این فعالیت ها با حضور حجه الاسلام حسینی همدانی، جمعی از قاریان بین المللی استان البرز، قاریان كشوری و و دیگر دست اندركاران این تشكل برگزار شد».
اكبرنژاد اضافه كرد:« برگزاری كلیه برنامه های قرآنی در استان البرز، متمركز به قرارگاه قرآنی و مبتنی بر سند توسعه قرآنی تدوین شده می باشد كه در این سند چالشها و ظرفیتهای استان در مباحث قرآنی ذكر شده است كه یكی از همین ظرفیت ها فعالیتهای ماه مبارك رمضان بود و پس از ماه مبارك مسابقات قرآنی اعم از مسابقات شهرداری ، مسابقات اوقاف ، سپاه و همچنین دوره اقراء قرآن با همكاری شورایعالی قرآن و با حضور 21 نفر از قاریان ممتاز استان در حال برگزاری می باشد».
وی همچنین در خصوص محافل انس با قرآن افزود:« در همین دهه كرامت كه در آن حضور داریم؛ 4 محفل با حضور 4 تن از قاریان ممتاز بین المللی برگزار شد. در ماه مبارك رمضان نیز 30 محفل انس با قرآن در 30 مسجد شاخص شهر كرج برگزار كردیم و در طول سال هم هر هفته 2 محفل انس با قرآن در مساجد با عنوان تلاوت محراب داریم و سعی شده است كه در این استان و شهر كرج مسجدی نباشد كه طنین قرآن در آن به گوش نمازگزاران نرسیده باشد».

مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای خبری برنامه والعصر و نیز "عصر مجازی" را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.
در میز خبر برنامه والعصر عنوان شد:
كاروان قرآنی شهید دانش در یزد به راه می افتد.
برگزاری بخش معارف عمومی مسابقات قرآن در قم
برگزاری محفل قرآنی در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
برپایی نشست هم اندیشی دبیران كانونهای قرآن دانشگاههای وزارت علوم
داوری جشنواره قرآنی آرمان تا اختتامیه این جشنواره
نشست رییس سازمان دارالقرآن با مدیر عامل اتحادیه موسسات قرآنی
مهمترین بازه های زمانی مسابقات سراسری قرآن
و مراسم كاروان قرآنی ندای رحمت در اردبیل

برنامه والعصر به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر یكشنبه تا چهارشنبه بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع