پیشگیری قبل از درمان ، موضوع برنامه "گوهر عفاف"

برنامه «گوهر عفاف» کاری از گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن است که روزهای یک شنبه و سه شنبه هر هفته به روی آنتن این شبکه رادیویی می رود.

1400/05/02
|
12:04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ 21 تیر روز ملی عفاف و حجاب است. به دنبال اجباری شدن کلاه شاپو و ممنوعیت حجاب و سیاست‌های تغییر لباس در دوران پهلوی اول، تیر ماه 1314، آیت‌الله سید حسین طباطبایی قمی به پیشنهاد علمای مشهد جهت مذاکره با رضاخان در ارتباط با این سیاست‌ها راهی تهران شد. قمی در تهران در حصر قرار گرفت و ممنوع‌الملاقات شد.
در 21 تیر 1314 مردم مشهد در اعتراض به این اقدام حکومت در مسجد گوهرشاد تجمع کردند. با حضور قوای نظامی این تحصن به شدت سرکوب و بیش از هزار و 600 نفر کشته و زخمی شدند. پس از واقعه مسجد گوهرشاد روحانیان سرشناس مشهد دستگیر و تبعید شدند و به دستور رضا شاه برخی از رؤسای ادارات مشهد تغییر کردند.
شورای فرهنگ عمومی کشور، این روز را به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری کرده است.
در همین راستا و در جهت زنده نگه داشتن یاد این شهدا و تکریم و ترویج حجاب، رادیو قرآن برنامه «گوهر عفاف» را با موضوع حجاب و عفاف و با بخش های متنوع روایت (شامل داستانهای حقیقی با بیان فریال ترکاشوند) ، بخش کارشناسی و بخش " چرا حجاب" (پخش صحبت ها و انگیزه های افرادی که محجبه شده اند ) تقدیم شنوندگان می‌کند.
بر اساس این گزارش؛ در برنامه روز یک شنبه 3 مرداد ماه کارشناس برنامه گوهر عفاف، به تفسیر آیات 59 سوره احزاب و2 سوره نور با موضوع ، "حجاب و عفاف -پیشگیری قبل از درمان" خواهد پرداخت.
این برنامه به تهیه کنندگی فاطمه کاشانی وحید ، گویندگی فروغ طاهری ، روایتگری فریال ترکاشوند ، کارشناسی دکتر مریم حاج عبد الباقی و به گزارشگری نیما غفارزاده روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 14:30 تقدیم شنوندگان شبکه رادیویی قرآن می شود.

دسترسی سریع