بهره ای از کلام بزرگان هر روز از ساعت - به مدت -

رادیو قرآن

اخبار راديو قرآن

بیان شأن نزول آیه 5 سوره روم و آیه 35 سوره آل عمران در برنامه «ظهور آیه‌ها»

برنامه کوتاه «ظهور آیه‌ها» با هدف بیان شأن و سبب نزول آیات قرآن کریم روزهای پنج شنبه و جمعه به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

1400/02/28
|
05:43

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، «ظهور آیه‌ها» عنوان میان‌برنامه ای کوتاه است که با ساختاری گفتارمحور از سوی گروه علوم قرآنی این شبکه رادیویی تولید می‌شود.


تأمین نیاز شنوندگان برای اطلاع از سبب نزول یا شأن نزول آیات، ارتقای سطح معرفت و شناخت مخاطبان نسبت به ویژگی‌ها و محتوای برخی از آیات و ارائه نکات اخلاقی و تربیتی برای مخاطب، همزمان با بیان سبب نزول یا شأن نزول آیات از جمله ضرورت و اهداف تولید این برنامه است.


طی این برنامه به مشخصات کلی آیه مورد نظر اشاره و سپس نمایشنامه‌ای مرتبط با آن پخش می‌شود و در ادامه کارشناس مربوطه نکات اخلاقی و تربیتی درباره آیه را بیان می‌کند. همچنین فرازهای زیبای تلاوت آیه مورد نظر، در فواصل برنامه پخش خواهد شد. در برنامه پنج شنبه و جمعه 30 و 31 اردیبهشت ماه به بررسی آیات 1تا5 سوره مبارکه روم و آیه 35 سوره مبارکه آل عمران پرداخته خواهد شد.


ظهور آیه‌ها به تهیه‌کنندگی فاطمه کاشانی‌وحید و گویندگی مجید معارف از شبکه رادیویی قرآن (موج اف‌ام ردیف 100 مگاهرتز) پخش می‌شود.

دسترسی سریع
اخبار رادیو قرآن