بهره ای از کلام بزرگان هر روز از ساعت - به مدت -

رادیو قرآن

اخبار راديو قرآن

زندگینامه شهید علی محمودوند در برنامه "حکایت جاودانگی"

برنامه "حکایت جاودانگی" پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه به زندگینامه "شهید علی محمودوند" خواهد پرداخت.

1400/02/29
|
13:43

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حکایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی کتاب، گزید ه ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، کلیپ و یا سریالی که با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-ترکیبی است. در برنامه روز پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه به زندگینامه شهید علی محمودوند پرداخته می شود.
گفتنی است این شهید بزرگوار تابستان سال 1361 همزمان با آغاز عملیات رمضان در 17 سالگی به جبهه رفت و کارش را در گردان تخریب لشکر 27 محمدرسول‌الله(ص) آغاز کرد. در عملیات والفجر مقدماتی، همران گردان حنظله به منطقه فکه رفت و از ناحیه دست مجروح شد. در عملیات والفجر 8 برای همیشه پایش را از دست داد و با وجود 70 درصد جانبازی که شامل شیمیایی، موجی، قطع پا و 25 ساچمه در دست، باز هم از میهن اسلامی دفاع کرد. شهید علی محمودوند در سال 1371به یاری برادران گروه تفحص شتافت و هشت سال در میان خاک‌های تفتیده جنوب برای یافتن پیکر شهداء تلاش کرد، به طوری که دو مرتبه پای مصنوعی خود را بر اثر کار زیاد از دست داد.
فرمانده دلیر گروه تفحص لشکر27 محمدرسول‌الله(ص) سرانجام در تاریخ 1379/11/22 در منطقه فکه بر اثر انفجار مین در جرگه شاهدان قرار گرفت.

لازم به ذکر است ،برنامه حکایت جاودانگی کاری گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی یاسر دعاگو ، روایتگری فضه سادات حسینی پنجشنبه ها ساعت 17:30 به مدت 25 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

دسترسی سریع
اخبار رادیو قرآن