بهره ای از کلام بزرگان هر روز از ساعت - به مدت -

رادیو قرآن

اخبار راديو قرآن

بیان سبب نزول آیات 23 سوره جاثیه و آیه 273 سوره بقره در برنامه «ظهور آیه‌ها»

برنامه کوتاه «ظهور آیه‌ها» با هدف بیان شأن و سبب نزول آیات قرآن کریم روزهای پنج شنبه و جمعه به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

1400/03/18
|
15:49

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، «ظهور آیه‌ها» عنوان میان‌برنامه ای کوتاه است که با ساختاری گفتارمحور از سوی گروه علوم قرآنی این شبکه رادیویی تولید می‌شود.

تأمین نیاز شنوندگان برای اطلاع از سبب نزول یا شأن نزول آیات، ارتقای سطح معرفت و شناخت مخاطبان نسبت به ویژگی‌ها و محتوای برخی از آیات و ارائه نکات اخلاقی و تربیتی برای مخاطب، همزمان با بیان سبب نزول یا شأن نزول آیات از جمله ضرورت و اهداف تولید این برنامه است.

طی این برنامه به مشخصات کلی آیه مورد نظر اشاره و سپس نمایشنامه‌ای مرتبط با آن پخش می‌شود و در ادامه کارشناس مربوطه نکات اخلاقی و تربیتی درباره آیه را بیان می‌کند. همچنین فرازهای زیبای تلاوت آیه مورد نظر، در فواصل برنامه پخش خواهد شد. گفتنی است ، در برنامه روز پنج شنبه 20 خرداد ماه به بررسی آیه 23 سوره مبارکه جاثیه و در برنامه روز جمعه 21 خرداد ماه به آیه 273 سوره مبارکه بقره پرداخته خواهد شد.

ظهور آیه‌ها به تهیه‌کنندگی فاطمه کاشانی‌ وحید و کارشناسی دکتر مجید معارف روزهای پنج شنبه و جمعه ساعت 9 صبح از شبکه رادیویی قرآن (موج اف‌ام ردیف 100 مگاهرتز) تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
اخبار رادیو قرآن