بهره ای از کلام بزرگان هر روز از ساعت - به مدت -

رادیو قرآن

اخبار راديو قرآن

در راستای تحقق 10 میلیون حافظ قرآن صورت میگیرد؛ پخش برنامه "مدرسه حفظ" ویژه کودکان، از شبکه رادیویی قرآن

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم، شبکه ی رادیویی قرآن برنامه ای با عنوان "مدرسه حفظ" را از شنبه پنجم تیرماه به روی آنتن خواهد برد.

1400/04/02
|
12:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شبکه ی رادیویی قرآن در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن برنامه های مفید و آموزشی متنوعی را تهیه و پخش کرده که در سال جاری برنامه ی جدیدی با رویکرد متفاوت را با عنوان "مدرسه حفظ" تقدیم مخاطبان بخصوص کودکان خواهد کرد.
این برنامه،از روز شنبه 5 تیر ماه به روی آنتن رادیو قرآن می رود. "مدسه حفظ " سعی بر آن دارد، مخاطبان اصلی که کودکان 7 تا 11 ساله می باشند را بر اساس علاقه و توانمندی ها یشان با مفاهیم آیه ها و چگونگی حفظ آیات آشنا کند .
در برنامه "مدرسه حفظ"، یک گروه 2 نفره از کودکان به همراه کارشناس حفظ در استدیو حضور دارند که به صورت کلاس درس به حفظ و روخوانی طرح درس برنامه می پردازند . در هر برنامه یک آیه و یا یک سوره به عنوان طرح درس مطرح می شود و در کنار آن کارشناس مفاهیم آیات را برای کودکان توضیح می دهد. در زنگ دوستی مخاطبان کودک و نوجوان با حافظان همسن خود آشنا شده و در زنگ داستان به مفاهیم آیه از طریق قصه پرداخته می شود . در هر برنامه برای تثبیت محفوظات ، آیه های برنامه گذشته نیز مرور می شود .
بر اساس این گزارش در برنامه روز شنبه 5 تیر ماه به حفظ آیه "بسم الله الرحمن الرحیم" پرداخته خواهد شد و مهمان های کودک برنامه سوگند صریحی نژاد و یاسمن یاری و مهمان تلفنی برنامه محمد طه قویدل حافظ کل 15 ساله می باشند. همچنین در برنامه روز یکشنبه 6 تیرماه نیز حفظ بخشی از ایه 183 سوره بقره (یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام ) موضوع برنامه در حضور مهمان های کودک "مدسه حفظ" ، سوگند حسن طاولی و هستی بنیادی خواهد بود که در زنگ داستان به آشنایی با مفاهیم آیه و در زنگ دوستی به آشنایی با حافظ نوجوان امیر محمد محمد آقازاده حافظ کل 15 ساله پرداخته خواهد شد . راویان این قسمت از برنامه فریال ترکاشوند و آمیتیس خسرو آبادی به نویسندگی لیلا محمدی هستند .
این برنامه کاری از گروه آموزش رادیو قران به تهیه کنندگی مونا توسلی با اجرای کارشناسی فاطمه شیرازی (از اساتید حفظ) ، روایتگری فریال ترکاشوند و نویسندگی خانم ها کلر ژوبرت ، لیلا محمدی، مریم دوستی ، فرزانه فراهانی و زهرا زرگر می باشد که روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12 تقدیم شنوندگان خواهد شد.


دسترسی سریع
اخبار رادیو قرآن