بهره ای از کلام بزرگان هر روز از ساعت - به مدت -

رادیو قرآن

اخبار راديو قرآن

در برنامه رادیویی قرآن و زندگی مطرح خواهد شد؛ "قضاوت " و بررسی پیامدهای قضاوت افراد

برنامه ی "قرآن و زندگی" با محوریت سبک زندگی، شنبه تا دوشنبه هرهفته به صورت زنده به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

1400/04/06
|
11:55

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛برنامه ی "قرآن و زندگی" با محوریت سبک زندگی، شنبه تا دوشنبه هرهفته به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود، در این برنامه موضوعات چالشی روزمره و همچنین موضوعاتی که بررسی آن کمک به زندگی قرآنی میکند، با توجه به نیاز روز که شامل اخلاقیات (فضائل و رذائل اخلاقی)، مسائل و مشکلات اجتماعی و مسائل و مشکلات فردی مطرح می شود و با حضور کارشناس برنامه ضمن بررسی و تحلیل چگونگی رخداد، راهکارهایی با استناد به آیات قرآن کریم و مثال های قرانی در جهت پیشگیری و برطرف شدن آن ارائه می شود تا در پرتو آیات قرآنی زیباتر زندگی کنیم .
بر اساس این گزارش در برنامه روز دو شنبه 7 تیر ماه موضوع "قضاوت دیگران" مورد بررسی قرار خواهد گرفت و کارشناسان برنامه با بررسی و آسیب شناسی موضوع به سوالاتی از قبیل : (آیا مجاز هستیم از روی ظواهر و آنچه با چشم می بینیم دیگران را قضاوت کنیم؟ پیامدهای قضاوت افراد و راه حل دوری جستن از آن چیست؟) پاسخ خواهند داد.
گفتنی است برنامه قرآن زندگی در روز یکشنبه 6 تیرماه نیز با موضوع بررسی عامل موفقیت و پیشرفت در جامعه کنونی به روی آنتن رفت و کارشناسان با پاسخ به این سوالات که آیا برای پیشرفت و موفقیت کسب علم و دانش لازم است یا مدرک و تحصیلات دانشگاهی ؟ و پیامدهای مدرک گرایی چه مسائلی می تواند باشد ؟ به بررسی موضوع برنامه پرداختند.
لازم به ذکر است کارشناسان محترم این قسمت از برنامه قرآن و زندگی حجت الاسلام دکتر مهدی عباسی آغوی و حجت الاسلام حمیدرضا جعفری می باشند و تهیه کنندگی این قسمت از برنامه را سمیه خراج بر عهده دارد.
برنامه قرآن و زندگی کاری از گروه علوم قرآنی است که به تهیه کنندگی فاطمه گنجی و سمیه خراج ، با اجرای محمد مطلب و آدینه اله یاری و گزارشگری خانم شاهچراغ شنبه تا دوشنبه ساعت 10 صبح به مدت 50 دقیقه به صورت زنده به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

دسترسی سریع
اخبار رادیو قرآن