خشت بهشت و سخن از اهمیت و منفعت فروتنی و تواضع در روابط و تعاملات اجتماعی

مجله رادیویی خانواده "خشت بهشت" عنوان برنامه‌ ای از رادیو قرآن است كه با محوریت تحكیم بنیان خانواده و ارائه الگوی ایرانی اسلامی خانواده ایرانی به روی آنتن می رود.

1401/03/30
|
11:13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ این برنامه كاری از گروه علوم قرآنی شبكه رادیویی قرآن است كه شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 10 صبح به مدت 50 دقیقه تقدیم شنوندگان خواهد شد.
مجله رادیویی «خشت بهشت» با رویكرد «تحكیم بنیان خانواده، داشتن خانواده ای سالم، ارائه الگوی ایرانی اسلامی خانواده ایرانی» تولید و پخش می شود و در هر برنامه یك موضوع اصلی تعریف می شود كه در قالب بحث های كارشناسی، نمایش ، گزارش و ... به آن پرداخته می شود و مخاطبان نیز از طریق پیامك و تلفن در آن مشاركت و همفكری می كنند.این برنامه شنبه ها با موضوع اخلاق در روابط اجتماعی به عنوان دغدغه ی مهم خانواده و بزرگان دین به تهیه كنندگی فاطمه گنجی و گویندگی خانم سید علوی تقدیم مخاطبان می شود. خشت بهشت در برنامه روز شنبه بیست و هشتم خرداد ماه در خصوص اهمیت و منفعت فروتنی و تواضع در روابط و تعاملات اجتماعی سخن گفت و نظر مخاطبان را در خصوص این موضوع جویا شد. در بخشی از برنامه دكتر الهام حیات دار كارشناس و پژوهشگر قرآنی در خصوص منفعت فروتنی و تواضع در روابط و تعاملات اجتماعی گفت: تواضع و فروتنی موضوعی است كه خداوند در قرآن كریم بارها بر آن تأكد داشته و متقابلا صفت تكبر را كه در مقابل آن است، نهی می كند. خداوند خطاب به پیامبر اسلام (ص) می فرماید: در مقابل مؤمنانی كه در مقابلت تتبع می نمایند، فروتن باش و این سخن نیز از اهمیت تواضع و فروتنی سخن می گوید. در ادامه دكتر سید حمیدرضا محتشمی مدرس فعالیت های اجتماعی و رشد و توسعه فردی طی سخنانی در خصوص موضوع برنامه گفت: فروتنی موضوعی بسیار هوشمندانه و ظریف است. گرچه انسان در ابتدا با توكل به خدا باید به خودتوانی فردی برسد، اما در ادامه باید فروتنی و تواضع در مقابل اطرافیان را سرلوحه امورات خود قرار دهد. پخش آیتم گزارشی از دیگر بخش های این برنامه بود. مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند. از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

instagram.com/tasnim.quran.ir🆔

instagram.com/jashnvareh100🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع