مدیر شبكه رادیویی قرآن؛ جشنواره صد فرصتی برای ممارست مخاطبان رادیو قرآن با كلام وحی در راستای تحقق جامعه قرآنی است

مدیر رادیو قرآن ایجاد فضایی برای آحاد مردم با هدف تلاوت قرآن كریم به شیوه ساده و روان بدون رعایت نكات مربوط به صوت، لحن و تجوید كه زمینه ساز انس بیشتر همگان با كلام نورانی وحی می شود را از اهداف مهم برگزاری جشنواره قرآنی صد دانست.

1401/03/24
|
10:21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ دكتر قصری زاده مدیر شبكه رادیویی قرآن در گفتگو با زهرا پناهی گزارشگر اختصاصی رادیو قرآن در خصوص اهداف برگزاری جشنواره قرآنی صد رادیو قرآن گفت: آن چیزی كه برای ما كاملا محرز شده بود، واقعیت های اجتماعی اطرافمان بود و آن اینكه وقتی موضوع قرائت قرآن كریم مطرح می شود، ذهن همگان به سوی قاریان قرآن كریم كه به صورت تخصصی و فنی قرائت می نمایند، كشیده می شود. این امر عملا فاصله و حجابی میان قاریان حرفه ای كه جایگاه ویژه ای داشته و تلاوت های تأثیرگذاری دارند با آحاد مردم كه توانایی اینگونه قرائت نمودن را ندارند، ایجاد می كند. وی در ادامه با بیان اینكه بحث قرائت تخصصی قرآن كریم ریشه هنری دارد، افزود: بنابراین قاری قرآن كریم باید عرق و ژن هنری داشته باشد و ذات خلقت او دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند از پس قرائت قرآن كریم بربیاید. اما از آنجاییكه این امر برای همه مردم میسر نیست، بر آن شدیم تا فضایی را برای تلاوت قرآن كریم به شیوه ساده، روان، آسان و بدون رعایت نكات صوت، لحن و مفاهیم ایجاد نموده و با حضور همه مردم همراه باشیم تا همگان با قرآن كریم ممارست داشته باشند كه در اینصورت آنها نیز قاری قرآن محسوب می شوند. دكتری قصری زاده در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن كریم، تصریح كرد: برداشت بنده از فرمیاش ایشان این است كه حافظ قرآن باید بتواند از آیات قرآن كریم برای زندگی اجتماعی خود استشهاد كند. بنابراین كسی كه بتواند قرآن را با صوت و لحن تلاوت نماید، افتخار است، اما اصل قرائت قرآن كریم را نباید تحت الشعاع قرار دهد.
دكتر قصری زاده در خصوص تربیت و پرورش قرآنی فرزندان تصریح كرد: اگر والدین می خواهند فرزندانی قرآنی را تربیت نمایند، بیش از هر چیزی و هركسی خودشان را باید عامل به اوامر قرآن كریم بدانند. بنابراین خانواده ای كه فضای مذهبی و دینی بر آن حاكم است و اساس ارتباطات آنها مبانی دینی است، بستر بسیار مساعد و مناسبی برای تربیت فرزندان قرآنی دارد و انشاء الله خداوند نوری به زندگی آنها بخشیده تا فرزندانشان قاری، حافظ، مفسر و معلم قرآن شوند. بنابراین ما به جامعه ای قرآنی نیاز داریم.
مدیر شبكه رادیویی قرآن در ادامه اظهار داشت: ما در ابتدا نیاز به جامعه قرآنی داریم. چون اگر جامعه قاریان نداشته باشیم مشكلی پیش نمی آید اما داشتن جامعه قرآنی سبب می شود تا زندگیمان قرآنی شكل بگیرد. انشاء الله این توفیق و تلاش ما برای ترویج قرآن نتیجه بخش باشد. وی همچنین به تلاوت آیاتی از جزء یكم قرآن كریم پرداخت.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

instagram.com/tasnim.quran.ir🆔

instagram.com/jashnvareh100🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع