ضمن پاسداشت مقام حضرت رقیه (س) در برنامه طعم آفتاب مطرح شد؛ تكریم و مراعات حقوق یتیمان و تأثیرات آن در زندگی انسان با استناد به آیه دوم سوره مباركه نساء

طعم آفتاب با محوریت سبك زندگی قرآنی روزهای شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 10:05 الی 11:00 تقدیم شنوندگان رادیو قرآن می شود.

1402/05/31
|
13:36

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ ویژه برنامه تابستانی طعم آفتاب كه همزمان با شروع ایام فصل گرم تابستان با هدف ترویج سبك زندگی قرآنی به روی آنتن رادیو قرآن می رود، امروز سه شنبه سی و یكم مرداد ماه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت رقیه (س) و پاسداشت مقام ایشان، با موضوع مراعات حقوق یتیمان و تكریم آنان با توجه به توصیه های قرآن كریم با استناد به آیه دوم سوره مباركه نساء سخن گفت و از مخاطبان این سؤال را مطرح نمود كه شما تا چه اندازه به اكرام یتیمان در زندگی اهمیت می دهید و بی اعتنایی به حقوق آنان چه تبعاتی را در زندگی به دنبال خواهد داشت؟. پخش آیتم سفری در دریای نور، روایت آفتاب و بخش گزارشی از دیگر آیتم هایی بود كه در این برنامه پخش شد. در بخش كارشناسی نیز حجت الاسلام والمسلمین استاد شیروانی مدرس حوزه و پژوهشگر علوم قرآنی طی سخنانی در خصوص موضوع برنامه گفت: هر انسانی كه زبان گویایی برای مقابله با ما نداشته و یا حامی نداشته باشد، یتیم نامیده می شود. گاهی اوقات گیاه منزل ما یا حیوانات خانگی نیز یتیم محسوب می شوند كه نیاز به حمایت دارند. وی افزود: اگر حقوق یتیمان را نادیده بگریم، اولین چیزی كه از دست می دهیم، آرامش خودمان است. رضایت قلبی یتیمان حتی اگر دعا را نیز به همراه نداشته باشد، حیات انسان را تضمین می نماید. همچنین اگر یتیمان را زیر سوال ببریم، خودمان یتیم شده و خداوند از ما روی بر می گرداند. بنابراین حمایت یتیمان می تواند حمایت كل گستره هستی را برای ما به دنبال داشته باشد. گفتنی است، طعم آفتاب با محوریت سبك زندگی قرآنی روزهای شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت 10:05 الی 11:00با بخش های متنوعی همچون سفر به دریای نور با نكته های قرآنی، آموزشی مهارت زندگی، مسابقه، روایت، خوشه چینی از كتاب های تقریظ شده مقام معظم رهبری و گزارش مردمی تقدیم شنوندگان می شود. این برنامه به تهیه كنندگی مونا توسلی و فاطمه قاسم آبادی، اجرای محمد مطلب و كتایون درویشی، نویسندگی مریم چوپانی و الهام زیدیام، كارشناسی حجت الاسلام محمد مهدی عباسی، سركار خانم مریم مطلبی، حجت الاسلام محمد شیروانی و حجت الاسلام محمد رمضانی، گزارشگری طاهره سادات شاهچراغ و هماهنگی وحید شاكری به روی آنتن می رود و ارتباطات این برنامه مجید ابراهیمی می باشد.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع