رقابت 800 نفر در مسابقات سراسری قرآن خانواده‌های نیرو‌های مسلح

معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی، سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن خانواده‌های كاركنان نیرو‌های مسلح و چهاردهمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل در نیرو‌های مسلح با حضور 800 نفر خبر داد.

1402/06/27
|
13:04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، سرتیپ دوم پاسدار محمد بهرامی، معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی، سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با برنامه تسنیم رادیو قرآن، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن كریم خانواده‌های كاركنان نیرو‌های مسلح و چهاردهمین دوره مسابقات قرآن كریم خواهران شاغل نیرو‌های مسلح گفت: این مسابقات از صبح دوشنبه 27 شهریور لغایت 29 شهریورماه سال جاری به میزبانی سازمان عقیدتی، سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آغاز خواهند شد. وی افزود: چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن كریم خانواده‌های كاركنان نیرو‌های مسلح شامل همسران، فرزندان دختر و پسر بالا و پائین 16 سال است و با حضور بیش از 800 نفر از نخبگان و ممتازین قرآنی نیرو‌های مسلح در بخش خانواده‌ها و بانوان شاغل در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی‌(ع) برگزار می‌شود. معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی - سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این مسابقات از فردا راس ساعت 7:30 در 11 رشته شامل حفظ كل، حفظ 20 جزء، 15 جزء، 10 جزء، 5 جزء، 3 جزء همچنین قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، و درك مفاهیم سطح 1 و 2 شروع می‌شود. بهرامی با بیان اینكه در این دوره از مسابقات منتخبانی از ستاد كل نیرو‌های مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرماندهی كل انتظامی جمهوری اسلامی ایران حضور دارند، گفت: تقریبا در هر رشته 168 نخبه از مجموعه نیرو‌های مسلح در این مسابقات شركت می‌كنند و منتخبان حاضر در این دوره از میان بیش از 150 هزار نفر نخبه قرآنی شركت كننده در مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی هستند. وی بیان كرد: مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر نیز با حضور فرماندهان و مسئولان لشگری و كشوری چهارشنبه 29 شهریور ساعت 14 در سالن اجتماعات غدیر دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی(ع) برگزار خواهد شد و 168 نفر از این منتخبان معرفی می‌شوند. معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی، سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از 30 نفر از داوران و اساتید بین‌المللی قرآن كریم كشورمان این دوره از مسابقات را داوری خواهند كرد. این مسابقات مقدمه‌ای است تا ضمن معرفی نفرات برتر و نفرات اول هر رشته، سهمیه حضور در مسابقات اوقاف را پیدا كنند. گفتنی است؛ مجله صبحگاهی "تسنیم" با رویكرد اطلاع رسانی همراه با بخش هایی متنوع، شنبه تا پنجشنبه از شبكه ی رادیویی قرآن به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود. این برنامه شامل بخش های متنوعی از قبیل آیتم "انرژی مثبت" با هدف پرداختن به موضوع اخلاق و رفتار و شروع یك روز عالی به كارشناسی حجت الاسلام و المسلمین دكتر هادی، آیتم "صفحه نور" تلاوت روزانه یك صفحه از قرآن، جمع بندی موضوعی در پایان هر قسمت توسط كارشناس تلفنی،بخش طعم عسل به كارشناسی استاد عباس سلیمی، بخش گزارشی و خبری برنامه، آیتم پویش تلاوت آیت الكرسی و پخش فرازهای ناب تلاوت در فواصل برنامه می باشد. گفتنی است، مجله صبحگاهی "تسنیم" شنبه تا پنج شنبه هرهفته به تهیه كنندگی سید نورالدین سجادی و محمد حسن رحمانی با اجرای حمید عبیری و هادی ربیعی و هماهنگی جلال زارعی از ساعت 6:45 الی 7:50 صبح از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند. از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع