برگزاری رقابت بخش پژوهش قرآنی مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی در كرمانشاه

رقابت‌های مرحله فینال چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در بخش پژوهش از صبح یكشنبه 29 مردادماه آغاز و پذیرش متسابقان و آیین افتتاحیه برگزار و رقابت‌ها به صورت رسمی آغاز می‌شود.

1402/05/31
|
11:01

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ میكائیل باقری، مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با برنامه والعصر رادیو قرآن گفت: مرحله نهایی كشوری چهل و یكمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در بخش پژوهش از 28 مردادماه به میزبانی كرمانشاه و با مراسم استقبال از دانش‌آموزان آغاز شد. وی با اشاره به اینكه مسابقات با رقابت پسران تا 30 مردادماه انجام شد، اظهار كرد: این مسابقات در بخش دانش‌آموزان دختر از اول تا سوم شهریورماه در كرمانشاه برگزار می‌شود. باقری با اشاره به اینكه مسابقات در بخش فینال به صورت حضوری انجام خواهد شد، اضافه كرد: این مسابقات در رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، تفسیر قرآن، انشای نماز و گفتمان مهدوی (كه امسال افزوده شده است) با قضاوت 36 نفر از داوران ملی و بین‌المللی در دو بخش پسر و دختران انجام می‌شود. مدیركل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با تأكید بر اینكه بخش پژوهشی برای نخستین باری است كه در دو مقطع تحصیلی متوسطه اول و دوم به صورت همزمان برگزار می‌شود، بیان كرد: طی برنامه‌ریزی انجام شده عصر دوشنبه، آیین افتتاحیه از ساعت 16:30 تا 18 برگزار و در روز دوم رقابت‌ها در رشته‌های گفتمان مهدوی و كتبی انشای نماز با اجرای دانش‌آموزان متوسطه اول در نوبت صبح و با اجرای متوسطه دوم در نوبت عصر همان روز انجام شد و در روز سوم یعنی 30 مرداد آیین اختتامیه دانش‌آموزان پسر در نوبت صبح از ساعت 8 تا 10 برگزار شد .باقری درباره اسامی داوران در بخش دانش‌آموزان پسر گفت: داوری رشته نهج‌البلاغه با سعید بذری و سیدحسین صدرالحفاظ، رشته صحیفه سجادیه با قضاوت جلال سرداری و محمدمهدی علی‌قلی، گفتمان مهدوی با قضاوت محمد تائب، محمدصادق كفیل، محمود حمیداوی، محمود اباذری و فهم قرآن با داوری مجید قربانعلی و سعید كرمانی، احكام با قضاوت حجت‌الله اسماعلی و رضا هوشیاری و انشای نماز با داوری مجید پورولی و احمد شاكری و صحت قرائت نماز(آداب) با قضاوت علی علیزاده و احمد لیالی و صحت قرائت نماز (تجوید) با قضاوت عبدالله اسفندیاری و یاسر رجبی همراه بود. وی تأكید كرد: رقابت‌های دانش‌آموزان دختر با پذیرش و استقبال و آیین افتتاحیه از چهارشنبه، اول شهریورماه آغاز می‌شود و رقابت‌ها در روز پنجشنبه به صورت رسمی انجام می‌شود و جمعه، سوم شهریورماه نیز آیین اختتامیه با حضور مسئولان و تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده برگزار خواهد شد. گفتنی است؛ جنگ عصرگاهی "والعصر" كه با رویكرد اطلاع رسانی یكشنبه تا چهارشنبه ی هر هفته بصورت زنده از رادیو قرآن پخش می شود. این مجله عصرگاهی با رویكرد اطلاع رسانی به موضوعاتی از قبیل راه های بهره مندی از قرآن در همه امور زندگی و داشتن زندگی قرآنی( روزانه یك آیه و یك موضوع)، اطلاع رسانی به روز، پویا و فعال از فعالیت ها، جلسات و رویدادهای قرآنی در سراسركشور می پردازد. اطلاع رسانی ازنیازها و مشكلات بانوان قاری و فعال قرآنی كشور به صورت یك روز در هفته، گفتگو با اساتید پیشكسوت و فراموش شده كشور، اشاره به فعالیت های قرآنی شهرستان ها، معرفی نوجوانان موفق قرآنی و اطلاع رسانی از جلسات قرآنی خارج از كشور، آشنایی با فعالیت های قرآنی ارگان ها و نهادهای مختلف از جمله بخش های این برنامه است. جنگ عصرگاهی "والعصر" به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر و با اجرای هادی خادم حسینی، تیمور كوشكی و كتایون درویشی یكشنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14:25 از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز پخش می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.
📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع