مسئول دارالقرآن بسیج استان بوشهر در گفتگو با والعصر خبر داد: حضور 8 هزار شركت‌كننده در سی امین دوره مسابقات قرآن بسیج استان بوشهر

مسئول دارالقرآن بسیج استان بوشهر از ثبت‌نام هشت هزار شركت‌كننده در سی‌اُمین دوره مسابقات قرآن این استان خبر داد و گفت: مرحله حوزه‌ای این مسابقات طی روزهای گذشته در نواحی مختلف برگزار شده است.

1402/06/08
|
16:08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ سیدحبیب‌الله حسینی، مسئول دارالقرآن بسیج استان بوشهر، در گفت‌وگو با برنامه والعصر رادیو قرآن، با اشاره به ثبت‌نام هشت هزار شركت‌كننده در سی‌اُمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج در این استان گفت: این مسابقات در مرحله حوزه‌ای یا بین مسجدی، ناحیه‌ای یا شهرستانی، استانی و كشوری برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینكه در استان بوشهر 77 حوزه مقاومت بسیج دارای فعالیت است، افزود: مرحله حوزه‌ای یا بین مسجدی این مسابقات در بیش از 60 درصد حوزه‌ها برگزار شده و سایر حوزه‌ها نیز بعد از ایام اربعین و طی بازه زمانی 15 تا 20 شهریورماه برگزار می‌شود. حسینی با اشاره به اینكه 100 درصد ثبت نام كننده‌ها در مرحله حوزه‌ای مسابقات حضور یافته‌اند، اظهار كرد: بعد از این مرحله، نوبت به مرحله ناحیه‌ای خواهد رسید. در استان بوشهر 12 ناحیه مقاومت بسیج فعال است و رقابت‌های این مرحله در 33 رشته حد فاصل 20 شهریور تا دهم مهرماه برگزار خواهد شد. مسئول دارالقرآن بسیج استان بوشهر تصریح كرد: مرحله استانی این مسابقات نیز اواخر مهرماه در 24 رشته برگزار خواهد شد. با توجه به اینكه برخی رشته‌ها فقط در مراحل مقدماتی برگزار می‌شود، لذا تعداد رشته‌های مرحله استانی كمتر از مراحل دیگر است. وی در ادامه یكی از ویژگی‌های مسابقات قرآن بسیج را بخش خانوادگی برشمرد و افزود: علاوه بر این، بخش گروهی نیز از بخش‌های جذاب مسابقات است. از دیگر ویژگی‌های مسابقات قرآن بسیح نداشتن محدودیت سنی است. در این مسابقات از كودك زیر هفت ساله تا بزرگسال بالاتر از 30 نیز امكان حضور در این رویداد را دارند. حسینی با اشاره به اینكه فعالیت‌های قرآنی طراحی شده در بسیج و از جمله مسابقات ویژه عموم مردم است و افرادی كه عضو بسیج نیستند هم می‌توانند در آن حضور یابند، به سایر فعالیت‌های قرآنی در بسیج اشاره و بیان كرد:‌ برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی ویژه مسابقات و برای آمادگی بیشتر برگزار شده است. مسئول دارالقرآن بسیج استان بوشهر عنوان كرد: این آموزش‌ها از سال گذشته در رشته‌های مقدماتی اعم از روخوانی و روان‌خوانی تا مباحث پیشرفته همچون تجوید، صوت و لحن بوده است. تا كنون نزدیك به 800 نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند. این دوره‌های آموزشی با همكاری اداره تبلیغات اسلامی استان انجام شده و هم اینك هم ادامه دارد. گفتنی است؛ جنگ عصرگاهی "والعصر" كه با رویكرد اطلاع رسانی یكشنبه تا چهارشنبه ی هر هفته بصورت زنده از رادیو قرآن پخش می شود. این مجله عصرگاهی با رویكرد اطلاع رسانی به موضوعاتی از قبیل راه های بهره مندی از قرآن در همه امور زندگی و داشتن زندگی قرآنی( روزانه یك آیه و یك موضوع)، اطلاع رسانی به روز، پویا و فعال از فعالیت ها، جلسات و رویدادهای قرآنی در سراسركشور می پردازد. اطلاع رسانی ازنیازها و مشكلات بانوان قاری و فعال قرآنی كشور به صورت یك روز در هفته، گفتگو با اساتید پیشكسوت و فراموش شده كشور، اشاره به فعالیت های قرآنی شهرستان ها، معرفی نوجوانان موفق قرآنی و اطلاع رسانی از جلسات قرآنی خارج از كشور، آشنایی با فعالیت های قرآنی ارگان ها و نهادهای مختلف از جمله بخش های این برنامه است. جنگ عصرگاهی "والعصر" به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر و با اجرای هادی خادم حسینی، تیمور كوشكی و كتایون درویشی یكشنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14:25 از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز پخش می شود.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع