امضای میلیونی طومار محكومیت هتك حرمت قرآن در مسیر راهپیمایی اربعین

رئیس كارگروه قرانی ستاد اربعین گفت: با توجه به هتك حرمت مكرر ساحت مقدس قرآن كریم در برخی كشور‌های اروپایی، بیانیه و طوماری برای محكومیت این اقدام تنظیم كردیم كه با امضا و اثر انگشت میلیون‌ها زائر، مستند و ثبت شد.

1402/06/21
|
14:40

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، سیدمحمد موجانی رئیس كارگروه قرانی ستاد اربعین در گفتگو با برنامه والعصر رادیو قرآن اظهار كرد: بیانیه و طومار محكومیت هتك حرمت قرآن، به طول هزار و 114 متر را به منظور محكومیت این اقدام تنظیم كردیم و در چندین مُوقِف از جمله عمود 1222 شبكه قرآن، در مسیر راهپیمایی اربعین به اجرا گذاشتیم كه با امضا و اثر انگشت میلیون‌ها زائر مستند و ثبت شد. وی افزود: در حال حاضر این طومار به مشهد مقدس ارسال شده است تا آنجا نیز به امضای زائران امام رضا (ع) در دهه آخر ما صفر، برسد. رئیس كارگروه قرآنی ستاد اربعین گفت: برهمین اساس، در حال تدوین سندی بین المللی برای پیگیری حقوقی جلوگیری از هتك حرمت كتب آسمانی به ویژه قرآن كریم و ارسال آن به سازمان ملل متحد هستیم موجانی همچنین با اشاره به دیگر فعالیت‌های كارگروه قرآنی اربعین حسینی، از اعزام 100 قاری به عراق در مراسم پیاده روی اربعین خبر داد و گفت: كاروان قرآنی نور در مراسم پیاده روی اربعین امسال، بیش از 800 برنامه قرآنی، اجرا كرد. وی گفت: برای نخستین بار با استفاده از ظرفیت 12 قاری از ملیت‌های مختلف در حوزه تلاوت قرآن كریم، ركورد جدیدی را در مسیر راهپیمایی اربعین به ثبت رساندیم. رئیس كارگروه قرانی ستاد اربعین اضافه كرد: امسال استقبال از برنامه‌های كاروان قرآنی، خیلی بیشتر از سال‌های قبل بود. گفتنی است؛ كاروان قرآنی نور به سرپرستی سیدمحمد موجانی با حضور قاریان، حافظان و گروه‌های تواشیح در دو گروه خواهران و برادران در موسم اربعین 1402 به اجرای برنامه در موكب‌های و محل‌های تجمع زائران پرداختند. حمیدرضا احمدی وفا، حامد علیزاده، مهدی غلام‌نژاد، مسعود نوری، سیداحمد مقیمی، جواد سلیمانی، محمد زاهدی، سجاد پروینی‌نژاد، محسن حسین‌خو، ابراهیم عمارلو و مسعود خاتمی قاریانی از سراسر كشور بودند كه صد‌ها محفل و كرسی تلاوت در موكب‌ها و مراكز تجمع زائران برگزار كردند و با استقبال زائران روبرو ‎شدند. جنگ عصرگاهی "والعصر" با رویكرد اطلاع رسانی یكشنبه تا چهارشنبه ی هر هفته بصورت زنده از رادیو قرآن پخش می شود. این مجله عصرگاهی با رویكرد اطلاع رسانی به موضوعاتی از قبیل راه های بهره مندی از قرآن در همه امور زندگی و داشتن زندگی قرآنی( روزانه یك آیه و یك موضوع)، اطلاع رسانی به روز، پویا و فعال از فعالیت ها، جلسات و رویدادهای قرآنی در سراسركشور می پردازد. اطلاع رسانی ازنیازها و مشكلات بانوان قاری و فعال قرآنی كشور به صورت یك روز در هفته، گفتگو با اساتید پیشكسوت و فراموش شده كشور، اشاره به فعالیت های قرآنی شهرستان ها، معرفی نوجوانان موفق قرآنی و اطلاع رسانی از جلسات قرآنی خارج از كشور، آشنایی با فعالیت های قرآنی ارگان ها و نهادهای مختلف از جمله بخش های این برنامه است. جنگ عصرگاهی "والعصر" به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر و با اجرای هادی خادم حسینی، تیمور كوشكی و كتایون درویشی یكشنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14:25 از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز پخش می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع