لغو نوزدهمین دوره طرح آموزشی، تربیتی اُسوه به دلیل عدم تأمین مالی

نوزدهمین دوره طرح آموزشی، تربیتی اُسوه كه پیش از این قرار بود در محدوده زمانی 22 تا 29 شهریورماه برگزار شود، به‌علت عدم تأمین مالی، لغو شد.

1402/06/24
|
13:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ سید داود سجادی، معاون طرح آموزشی، تربیتی اُسوه در گفت‌وگو با برنامه والعصر رادیو قرآن درباره لغو برگزاری نوزدهمین دوره طرح اُسوه گفت: متأسفانه مدت زیادی است كه طرح اُسوه با مشكلات و مسائل جدی مالی دست و پنجه نرم می‌كند. در این مدت بارها بحث تعطیلی این طرح در میان بوده اما انگیزه‌ معنوی دست‌اندركاران و خادمان طرح، همچنین كاهش كمّیت برنامه‌ها و فعالیت‌ها و نیز اتخاذ رویكرد صرفه‌جویی حداكثری و در كنار آن همراهی خوب اساتید، مدرسان و مربیان و حتی كمك‌های مالی والدین، تا قبل از این مانع از توقف این حركت مؤثر قرآنی كشور شده بود، ولی متاسفانه اخیراً شرایط به گونه‌ای رقم خورد كه به رغم برنامه‌ریزی قبلی و تمامی تلاش‌هایی كه در جهت تأمین هزینه‌های نوزدهمین دوره طرح اُسوه داشتیم، مجبور به لغو این دوره شدیم. وی افزود: لغو این دوره نخبگانی را آن‌ هم به‌علت مشكلات مالی، خسارتی بزرگ می‌دانیم، چرا كه طرح اُسوه به‌عنوان یك اقدام راهبردی ملی در این سال‌ها ثمرات قابل توجهی داشته است كه از جمله مهم‌ترین آنها، رشد و ارتقای سطح تلاوت و حفظ اعضاء، حضور در مسابقات ملی و بین‌المللی قرآن و كسب رتبه‌های برتر، موفقیت در آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدارك تخصصی به قاریان و حافظان قرآن كریم و اخذ مدارك تخصصی، تولید صدها تلاوت و اذان از اعضا جهت پخش از رسانه ملی و اعزام ایشان به خارج از كشور جهت اجرای برنامه‌های قرآنی (تحت اشراف نهادهای ذی‌ربط) بوده است. نوزدهمین دوره طرح آموزشی ـ تربیتی اُسوه لغو شدسجادی تصریح كرد: بر این اساس وقتی چنین طرح موفقی فعالیت‌هایش دچار اختلال می‌شود؛ این اختلال صرفاً داخلی نبوده و متوجه كل جامعه قرآنی كشور می‌شود كه نتیجه آن در سال‌های آینده ظاهر خواهد شد، همچنان كه خروجی فعالیت‌های مؤثر 9 سال گذشته طرح اُسوه، در حال حاضر مشاهده می‌شود و به بار نشسته است. معاون طرح اُسوه درباره برگزاری نوزدهمین دوره این طرح قرآنی در زمان‌بندی دیگر گفت: اخیراً بودجه محدودی از طرف كمیسیون تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی تخصیص پیدا كرد، اما به‌علت بدهی زیادی كه از سال گذشته داشتیم، ناگزیر شدیم با این بودجه، بخشی از آن بدهی‌ها را پرداخت كنیم. در حال حاضر با توجه به شرایطی كه داریم، امكان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی برای برگزاری دوره نوزدهم در یك زمان‌بندی دیگر را نداریم و علاوه بر آن درباره كم و كیف تداوم برنامه‌ها و فعالیت‌های طرح اُسوه هم هنوز به جمع‌بندی و تصمیم نرسیده‌ایم. سجادی در پایان گفت: خادمان طرح اُسوه هر آنچه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و بار این مسئولیت سنگین را با وجود تمامی محدودیت‌ها بر دوش كشیدند، اما حقیقت آن است كه اجرای این طرح ملی بدون حمایت نهادهای حاكمیتی ممكن نیست.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.


آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع